Smērvielas kopš 1936. gada – ADDINOL Lube Oil GmbH

Vairāk kā 80 gadus Vācijā kompānija ADDINOL izstrādā un ražo smērvielas, atbilstošas visaugstākajām ekspluatācijas prasībām. Uzziniet vairāk par mūsu vēsturi.

2022

Lielākas uzglabāšanas un elektroenerģijas jaudas ADDINOL vajadzībām

Ar 4. jaunuzcelto noliktavu ADDINOL divkāršo saražoto produktu uzglabāšanas platības. Turpmāk, lai izvairītos no piegādes problēmām, iespējams jau iepriekš saražot un uzglabāt pieprasītākos produktus. Vienlaikus tika veiktas investīcijas atjaunojamajos energoresursos. Uz noliktavas jumta tika uzstādīta fotoelementu sistēma, kas nākotnē nodrošinās vienu trešdaļu no uzņēmumam nepieciešamās elektroenerģijas.

Investīcijas paātrina arī ADDINOL izaugsmi. 2021./2022. finanšu gadā pirmoreiz ADDINOL ieņēmumi pārsniedza 100 miljonus euro. Līdz šim ADDINOL ir spējis veiksmīgi pretoties COVID 19 un enerģētikas krīzei.

2021

85 gadu jubilejas priekšvakarā ADDINOL paplašina savu darbību

2021. gadā ADDINOL svin savu 85. gadadienu. Mūsu uzņēmums turpina augt. Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc ADDINOL smērvielām, tiek uzsākta jaunas noliktavas būvniecība, kas ļaus mums optimizēt loģistikas procesus.

ADDINOL smērvielas ir pieejamas visā pasaulē. Izplatīšanas tīkls ietver ne tikai daudzus dīlerus vairāk nekā 100 valstīs, bet arī vienpadsmit filiāles (piemēram, Krievijā, Ķīnā, Čehijā un Igaunijā), kuras popularizē ADDINOL zīmolu savos tirgos. Pašlaik mēs veidojam arī meitasuzņēmumus Tuvajos Austrumos, Indijā un Ziemeļamerikā.

2019

Jaunas tvertnes augošam ražošanas apjomam

Laikposmā no 2019. gada aprīļa līdz oktobrim tika izbūvētas divpadsmit 50 m³ tilpuma tvertnes un astoņas 100 m³ sajaukšanas tvertnes. Pieaugošais globālais pieprasījums pēc ADDINOL produktiem mudināja mūs palielināt uzglabāšanas jaudu. Tas ir ļāvis mums palielināt uzglabāto izejvielu, piemēram, bāzes eļļu un piedevu, apjomus. Vienlaikus tas vienkāršo lielas tonnāžas produktu ar vienkāršu vai vidējas sarežģītības formulu sajaukšanu un uzglabāšanu, kā arī samazina sajaukšanas tvertņu ražošanas slodzi un palielina tonnāžu vienā sajaukšanas ciklā.

2016

Lieliskās pārmaiņas par godu 80. jubilejai

Uzņēmuma 80. gadadienas priekšvakarā tiek ielikts pamatakmens firmas centrālās administrācijas ēkas Leunā paplašināšanai. Līdztekus jaunām biroja telpām ar modernām darba vietām, tiek ierīkotas arī papildu konsultāciju telpas un paplašināts konferenču stāvs, tādējādi nodrošinot mūsu procesa iekārtu inženieriem nepieciešamās apmācības.

Būvniecības pasākumu ietvaros tiek izstrādāta pilnīgi automātiska ADDINOL pildīšanas iekārta mazajiem iepakojumiem, kas vairos ražošanas kapacitāti, atbilstoši strauji augošajai speciālo smērvielu nozarei.

Arī ADDINOL zīmola mazie iepakojumi par godu uzņēmuma 80. gadu jubilejai iegūst jaunu veidolu. Tiek prezentētas jauna dizaina 1 L, 4 L un 5 L kannas. Modernie iepakojumi izceļas ar spīdīgu etiķeti un izteiksmīgu krāsojumu.

2014

Ceļā uz panākumiem – visā pasaulē!

Mūsu pieredzējušie smērvielu eksperti nodrošina nepārtrauktu pārdošanas tīkla attīstību visā pasaulē. Indijā tiek nodibināts ADDINOL Lube Oil India Pvt. Ltd. Citās valstīs ADDINOL turpina veiksmīgu darbu. ADDINOL Krievijā svin savu desmito jubileju.

ADDINOL zīmolu visā pasaulē pārstāv vairāk kā 90 pārdošanas partneri .

2011

ADDINOL atzīmē dzimšanas dienu!

Pirms 75 gadiem, 1936. gada 26. oktobrī, Leunas ķīmiskā kompleksa tuvumā tika nodibināts naftas pārstrādes uzņēmums, kas tajā laikā tika nosaukts par “Mineraloelwerk Luetzkendorf”.

2005 –
2009

ADDINOL turpina paplašināties

Pateicoties pieaugošajam pieprasījumam pēc kvalitatīvām smērvielām „Ražots Vācijā“, kapacitāte palielinās gan ražošanā, gan arī loģistikas centrā. 2007. gadā svinīgi atklāj ražošanas līniju un jauno loģistikas centru. 2009. gadā uzsāk lielākas cisternu noliktavas, jaunu ražošanas līniju un noliktavas telpu būvniecību.

2002

ADDINOLir pārstāvētsvisā pasaulē

Augstās veiktspējas smērvielu kvalitāte no Leunas turpina savu uzvaras gājienu: pateicoties saviem tirdzniecības partneriem, ADDINOL jau ir pārstāvēts visos kontinentos.

1999

ADDINOL Leunā

Pamatu likšana jaunajam biroja un noliktavas kompleksam Leunā, kas atrodas tikai pāris km attālumā no līdzšinējās vietas ” Krumpa Lutzkendorf”. Jau pēc gada uzņēmums pārceļas.

1998

ADDINOL LUBE OIL GmbH reģistrācija tirdzniecības reģistrā.

1989 –
1990

ADDINOL kļūst par uzņēmuma nosaukumu

Vācijas atkalapvienošanas laikā kopējā naftas pārstrādes uzņēmuma jauda sasniedz 800.000 tonnas, no tām 304.000 tonnas veido smērvielas.

1990. gadā tiek dibināts ADDINOL Mineralöl GmbH Lützkendorf uzņēmums, par tā nosaukumu kļūst DDR visplašāk pazīstamās un populārākās motoreļļas zīmols – ADDINOL – ”Additive in Oil”.

 

1974 –
1976

Jaunas darbības jomas

1974. gadā uzsāk darbu piedevu ražošanas līnija un sērijveida produkcijas izgatavošanas līnija. Pateicoties sērijveida izgatavošanas līnijai, ir iespējams veikt 1200 litrīgo kanniņu ražošanas procesu stundas laikā. 1976. gadāpar vienu no uzņēmuma darbības prioritātēm kļūst hidrotrekinga bāzes eļļu izstrāde un ražošana.

1967

Ražošana atbilstoši klientu prasībām

Jaunā ”Inline” tipa maisīšanas iekārta nodrošina produktu izgatavošanu atbilstoši katra klienta vajadzībām. Šīs iekārtas ražošanas jauda sasniedz 200.000 tonnas gadā.

1965

Jaunas pētniecības tehnoloģijas

Papildus ekspluatācijā tiek nodotas  vairākas tehniski-eksperimentālās iekārtas un moderns dzinēju testēšanas stends.

1960

Zinātniski tehniskā centra izveide

Šajā gadā uzsākta viena no vadošajiem Eiropas zinātnisko iestāžu minerālo eļļu jomā zinātniski tehniskā centra – izveide ar aptuveni 350 nodarbinātajiem.

Šī centra pamatdarbība vērsta uz to, lai tiktu izveidotas nacionālas un starptautiskas metodes smērvielu pētījumu veikšanai apstākļos, kas ir maksimāli tuvi reālajiem darbības apstākļiem. Centrs nodarbojas arī ar plašu analīžu programmu veikšanu, lai nodrošinātu augstu produkcijas kvalitāti.

1951 –
1956

Kapacitātes palielināšana

Sintēzes iekārtas tiek pārvestas uz rūpnīcu ”Schwarzheide”. Naftas pārstrādes rūpnīca koncentrējas uz smērvielu izstrādi un ražošanu. Šajā gadā Austrijā tiek uzsākts naftas pārstrādes process no macas., un 1955.gadā ar saražotām 65.600 t ADDINOL nodrošina lielāko daļu no kopējā smērvielu gada pieprasījuma VDR (150.000 t). 1956.gadā uzņēmumā nodarbināto skaits sasniedz 3.600, savukārt, jaunās smērvielu līnijas kapacitāte sasniedz 250.000 t/gadā.

Preču klāstā ietilpst ievērojams skaits dažādu produktu un produktu grupu: motoreļļas, kompresoru eļļas, mašīnu destilāti un rafināti, turbīnu eļļas, transformatoru eļļas, kabeļu izolācijas eļļas, kabeļu eļļas, asu eļļas, karstā tvaika cilindru eļļas, tumšās eļļas, karstās velmēšanas eļļas.

1949

Vadošais smērvielu ražotājs VDR

Pēc Vācijas Demokrātiskās Republikas dibināšanas, Lickendorfas minerālo eļļu rūpnīca (Mineralölwerk Lützkendorf) kļūst par valstij piederošu uzņēmumu un vadošo smērvielu ražotāju VDR. Divtaktu eļļas, kuras citu starpā ir nepieciešamas Trabant automobilim, veido tikai nelielu daļu no produkcijas. Rūpnīca ražoj motoru un transmisijas eļļas saskaņā ar “rietumu” automobīļu starptautiskajām specifikācijām.

1945 –
1948

Grūtie laiki un atdzimšana

Bombardēšanas laikā minerāleļļu rūpnīca iznīcināta par 80%. Neskatoties uz ievērojamiem kara izraisītiem postījumiem, ražošanu atsāk 1945.gada vasarā, pēc Padomju okupācijas varas pavēles. Neilgi pēc tam tiek veikta pirmo smērvielu piegāde.

1939 –
1943

Ražošanas rekordi un laboratorija

Pētniecības un attīstības vajadzībām 1939.gadā tiek ierīkota moderna laboratorija. 1943. gadā tiek apstrādātas 111.700 t izejvielu. Ražojot smērvielas kompānija nopelna rekordlielu summu – 6 miljoni reihsmarkas.

1936

Dibināšana

Krumpā, pavisam netālu no mūsu šī brīža atrašanās vietas tradīcijām bagātajā Leunā, tiek likts pamatakmens minerālo eļļu rūpnīcai “Mineralölwerk Lützkendorf”.

Tiek dibināta minerālo eļļu un degvielas fabrika ar plānoto ražošanas jaudu 75.000 t degvielas un 50.000 t smērvielu. Ražošanai nepieciešamās izejvielas, tiek iegūtas lielākoties no oglēm, izmantojot sintēzes procesu (ogļu sašķidrināšana – Fišera-Tropša sintēze).