Vācijas Biznesa žurnāls WirtschaftsWoche publicējis reitingu “Globālā tirgus vācu līderi”, kurā iekļuvis arī uzņēmums ADDINOL Lube Oil GmbH.

Viens no lielākajiem Vācijas biznesa žurnāliem WirtschaftsWoche 14.10.2019. gada numurā ir publicējis svaigu reitingu “Globālā tirgus vācu līderi”, kurā iekļuvis arī uzņēmums ADDINOL Lube Oil GmbH.

Turpmāk tituls “Globālā tirgus līderu čempions” varēs tikt piešķirts tikai 456 no 13 883 Vācijā esošajiem uzņēmumiem. Atlases kritērijus reitingam izstrādāja un formulēja profesors Dr. Kristofs Millers no HBM uzņēmējdarbības skolas Sv. Galena universitātē (Šveice).

ADDINOL ir vienīgais Saksonijas-Anhaltas federālās zemes uzņēmums un viens no tikai astoņiem Austrumvācijas uzņēmumiem, kas iekļuvuši Globālā tirgus līderu reitingā.

Papildus augstajai eksporta daļai, izšķirošais faktors šī titula piešķiršanai bija ADDINOL augstas efektivitātes eļļu līderpozīcija ar biogāzi darbināmo dzinēju karstumizturīgo ķēžu eļļu un motoreļļu segmentos. Abos segmentos uzņēmumam ADDINOL, pateicoties lieliem ieguldījumiem pētniecības un izstrādes darbā, ir izdevies tirgū ieņemt līderpozīcijas, kļūstot par risinājumu nodrošinātāju vissarežģītākajiem uzdevumiem eļļošanas jomā. Mēs vairs neesam tikai smērvielu piegādātāji, uzsver ADDINOL Lube Oil GmbH ģenerāldirektors Georgs Vildegers. Ciešā sadarbībā ar klientiem, pamatiekārtu ražotājiem un zinātniskās pētniecības organizācijām ADDINOL izstrādā produktus, kas vērsti uz mūsu klientu izvirzīto specifisko prasību apmierināšanu.

Jau 1999. gadā tika uzsākta viena no uzņēmuma profila izstrādājumiem ražošana. Toreiz ciešā sa

darbībā ar dzinēju ražotāju MAN tika uzsākta mērķtiecīga smērvielu izstrāde decentralizētas energoapgādes iekārtām, proti, gāzmotoru eļļas, kas īpaši piemērotas izmantošanai ar specifiskiem gāzes veidiem darbināmos dzinējos. Gāzmotoru eļļas ADDINOL Gasmotorenöl MG 40-Extra Plus milzīgie panākumi joprojām ir etaloniski. Jaunākā, vismodernākā gāzmotoru eļļas izstrāde ir dzimusi sadarbībā ar vienu no vadošajiem piedevu ražotājiem, kas piedāvāja inovatīvu piedevu tehnoloģiju, kas pielāgojas mainīgiem mūsdienu gāzmotoru ekspluatācijas apstākļiem. Tādējādi augstais spiediens un temperatūra, kas raksturīga jaunās konstrukcijas dzinējiem un tajos izmantotajiem materiāliem, ir ideāli priekšnoteikumi, lai pilnībā atklātu visu potenciālu, kas piemīt vismodernākajai gāzmotoru eļļai ADDINOL Eco Gas 4000 XD.

Karstumizturīgo eļļu segmentā ADDINOL ražotājs spēja arī pastiprināt savu tirgus pozīciju. Tā, piemēram, pagājušajā gadā, atbildot uz tirgus pieprasījumu, tika izstrādāta vēl viena karstumizturīga ķēžu eļļa, kas papildināja ADDINOL Cliptec eļļu līniju un globālajā tirgū pirmā ieguva pielaidi NSF-H1. Līdz tam pārtikas produktu iepakošanai izmantojamo polimēru plēvju ražotājiem bija jārēķinās ar būtiskiem ierobežojumiem. No vienas puses, tie bija ražošanas līniju veiktspējas un ātruma ierobežojumi, bet no otras puses, ierobežojumi turpmākajai plēves izmantošanai pārtikas produktu iepakošanā. Jaunā karstumizturīgā eļļa ADDINOL Cliptec XHS 485 FG maina tehnoloģiskās robežas un demonstrē iepriekš neiedomājamu iespēju diapazonu. Pateicoties šai izstrādei, kas orientēta uz tirgus vajadzībām, uzņēmums ADDINOL ir kļuvis par pirmo smērvielu ražotāju, kura sortimentā ir karstumizturīga ķēžu eļļa ar īpašiem ekspluatācijas raksturlielumiem, NSF-H1 sertifikāciju un, iespējams, visnozīmīgākā šīs lietojuma nozares ražotāja – BRÜCKNER pielaidi.

ADDINOL arī nākotnē saglabās vadošo lomu pasaules motoreļļu segmentos biogāzes dzinējiem un karstumizturīgām ķēžu eļļām, pārliecināts pētniecības un izstrādes nodaļas vadītājs Kristiāns Rečke.

ADDINOL fokusējas uz savām stiprajām pusēm. Mūsu pieredze un zināšanas, kas uzkrātas vairāk nekā 80 gadu laikā, ļaus izstrādāt smērvielas arvien specifiskākiem uzdevumiem, piedāvājot ADDINOL klientiem smērvielas, kas paredzētas darbam ekstremālos vai specifiskos ekspluatācijas apstākļos. Savukārt daži tehniskie risinājumi būs iespējami, tikai pateicoties mūsu produktiem, kuri seko agregātu un mašīnu tehniskajam progresam un nodrošina to nepārtrauktu ekspluatāciju.

Ar pilnu “Globālā tirgus vācu līderu” reitingu var iepazīties gan WirtschaftsWoche 14.10.2019. numurā, gan interneta adresē www.weltmarktfuehrerindex.de.

Globālā tirgus līderu (World Market Leader Index) Sv. Galena universitātes indekss.

Sv. Galena universitāte ir noteikusi šādus kritērijus iekļaušanai Globālā tirgus līderu indeksā:

– galvenā biroja teritoriālā atrašanās vieta Vācijā, Austrijā vai Šveicē ar uzņēmuma vadības (īpašnieku) daļu ne mazāk kā 50%;

– globālais tirgus: uzņēmumam ir jāveic uzņēmējdarbība tirgos, vismaz 3 no 6 kontinentiem, pašu ražošanas platībās un (vai) izplatītāju uzņēmumos;

– uzņēmuma gada apgrozījums ir lielāks par 50 miljoniem eiro;

– uzņēmuma gada apgrozījums ir viens no diviem Globālā tirgus līderiem attiecīgajā segmentā;

– eksporta vai ārvalstu tirgus daļām apgrozījumā ir jābūt vismaz 50%.