ADDINOL gāzes dzinēju eļļas – maksimālai efektivitātei

ADDINOL gāzes dzinēju eļļas tiek izstrādātas, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu un drošu koģenerācijas staciju darbu. Tās tiek ražotas uz augstvērtīgu, attīrītu minerāleļļu rafinātu bāzes kombinācijā ar inovatīvām piedevām, kuru receptūras izstrādē tiek ņemtas vērā augstās prasības, kuras tiek izvirzītas mūsdienu gāzes dzinēju eļļām. ADDINOL kompānijas produkcijas klāstā atradīsies piemērots produkts jebkura tipa gāzes dzinējiem ar jebkuriem ekspluatācijas apstākļiem. ADDINOL gāzes dzinēju eļļas tiek izmantotas biogāzes iekārtās, atkritumu, notekūdeņu, raktuvju un citu gāzu iekārtās, kā arī dabasgāzes dzinēju ekspluatācijā. Šīs eļļas izstrādātas, ņemot vērā sarežģītus gāzes dzinēju ekspluatācijas apstākļus, tie lieliski izturēs augstās darba temperatūras un piemaisījumus gāzveida degvielā.

Pārliecinieties par ADDINOL gāzes dzinēju eļļu augsto kvalitāti, tādu, kā, piemēram, ADDINOL MG 40-Extra Plus biogāzes iekārtām vai ADDINOL Eco Gas 4000 XD iekārtām, kuras darbojas ar dabasgāzi.

Galvenās priekšrocības:

  • zemākas apkopes izmaksas, pateicoties ilgākiem eļļas maiņas intervāliem
  • droša pretnodiluma aizsardzība
  • aizsardzība pret nogulsnēm un koroziju
  • augsta efektivitāte, pateicoties izcilai dzinēja tīrībai
  • droša ekspluatācija un ilgs motora darba mūžs
  • atzīst vadošie iekārtu un autoražotāji
  • augstas klases individuāla apkalpošana, ko nodrošina mūsu tehniskais personāls

Pielaides gāzes dzinēju eļļām

Par ADDINOL gāzes dzinēju eļļu augstajām ekspluatācijas īpašībām liecina daudzās pielaides, kas saņemtas no vadošiem gāzes dzinēju ražotājiem: GE Jenbacher, MWM, Caterpillar, MAN, MTU Onsite Energy, Tedom, Perkins.

Gāzes dzinēju eļļu izmantošanas iespējas

ADDINOL gāzes dzinēju eļļas var izmantot visdažādākajās nozarēs, no rūpniecības iekārtām līdz individuālo saimniecību koģenerācijas iekārtām.

Dzinēji uz biogāzes ar augstu skābuma pakāpi

Atkritumu gāzes (biogāzes) parasti satur daudz savienojumus ar skābumu pakāpēm un tādēļ rada nopietnu pārbaudījumu ne tikai dzinējam, bet arī motoreļļai. Tieši tādos apstākļos ADDINOL MG 40‒Extra Plus realizē visu savu potenciālu, jo tā speciāli paredzēta cita starpā arī dzinējiem, kas darbojas uz biogāzes. Šīs eļļas augsts skābuma bufertilpums nodrošina biogāzes skābuma komponentu drošu neitralizāciju, kas veidojas degšanas procesā. Vēl viena eļļa, tikpat labi piemērota dzinējiem, kas darbojas uz atkritumu gāzes un biogāzes ir eļļa ADDINOL Gas Engine Oil LG 40, kas speciāli izstrādāta GE Jenbacher 4. un 6. sērijas dzinējiem.

Jenbacher ražotā gāzes dzinēja eļļošanu nodrošina eļļošanas materiāli ADDINOL

Eļļa dzinējiem uz dabasgāzes

Dabasgāze un attīrītie īpašie gāzes veidi sadegot rada mazāk kaitīgu produktu salīdzinājumā ar neattīrītām gāzēm, tāpēc no eļļām netiek prasīta tik būtiska sārmainuma rezerve šo degšanas produktu neitralizācijai.

Sadegot dabasgāzei, tiek sasniegtas daudz augstākas temperatūras. Turklāt, vairums dzinēju ir aprīkoti ar atstrādāto gāzu katalītiskās neitralizācijas sistēmām, kuru uzdevums ir uzturēt kaitīgo vielu izplūdes līmeni uzdotās robežās. Tādiem gadījumiem vajadzīgas gāzes dzinēju eļļas ar pazeminātu sulfātu pelnu saturu. Gāzes dzinēju minerāleļļa ADDINOL Gasmotorenöl MG 40‒Extra LA atšķiras ar ļoti zemu pelnu saturu. Pateicoties savai augstajai termooksidācijas stabilitātei, tā ir noturīga pret novecošanos un veido stabilu eļļošanas plēvīti pat pie ļoti augstām temperatūrām. Tā lēnām oksidējas, tāpēc lēnāk noveco un labāk notur paātrinātu viskozitātes pieaugšanu, ko izsauc oksidēšanās. Visi eļļošanas punkti labi saeļļojas, un eļļošanas plēvīte nepārraujas. Būtiski samazinās oksidēšanās rezultātā veidojošos organisko skābju skaits, kas izsauc korozijas reakciju un nopietnus bojājumus dzinējā. Vienlaicīgi efektīvi tiek novērsta nosēdumu veidošanās, kas nodrošina pilnvērtīgu vārstu, virzuļu, virzuļgredzenu un cilindru čaulu darbaspēju. Tādējādi eļļas ADDINOL Gasmotorenöl MG 40-Extra LA kalpošanas laiks ir būtiski ilgāks.

ADDINOL Gas Engine Oil NG 40 ir uzlabota mūsu gāzes motora eļļas ADDINOL Gasmotorenöls MG 40-Extra LA versija, kas ir teicami sevi pierādījusi darbā. Uzlabots produkts pieder minerāleļļu klasei un izceļas ar visaugstāko termooksidācijas spēju drošai eļļošanai pat pie paaugstinātām temperatūrām un jebkuros ekspluatācijas apstākļos, teicamu aizsardzību pret nolietojumu, un nodrošina izcilu dzinēja tīrību. Gas Engine Oil NG 40 pārsvarā tiek izmantota GE Jenbacher, MWM un Caterpillar dzinējos ar visdažādāko jaudu, kas funkcionē uz dabasgāzes, kā arī attīrītām gāzēm apvienojumā ar katalītisko neitralizatoru.

Dabasgāzes dzinējs

ADDINOL dzesēšanas šķidrums, gatavs lietošanai un ar OEM apstiprinājumiem

Papildus drošai eļļošanai, gāzes dzinēja drošai darbībai nepieciešama arī laba siltuma apmaiņa.

Gāzes dzinēju eļļa koģenerācijas iekārtām

Individuālo mājsaimniecību decentralizēta energoapgāde ar nelielu koģenerācijas iekārtu palīdzību (bloku TEC) gūst aizvien lielāku popularitāti. Vienlaicīga elektroenerģijas un siltuma izstrādāšana ļauj optimālā veidā iegūt enerģiju no izmantojamā energonesēja (pārsvarā dabasgāzes). Pateicoties tādai kombinētai elektriskās un siltuma enerģijas izstrādāšanai, koģenerācijas iekārtas sasniedz 80% lietderības koeficienta un augstāk. Bet tā kā koģenerācijas iekārtas darbojas siltuma‒ vai elektroapgādes režīmā ar biežu dzinēja palaišanu un apturēšanu, pēdējie pakļauti ekstremālu apstākļu iedarbībai. Eļļa ADDINOL Gasmotorenöl MG 40 PowerSynth ir optimāla izvēle nelielām bloku termoelektrocentrālēm, kas darbojas uz dabasgāzes. Šī eļļa ļauj tām attīstīt optimālo jaudu pat pie maziem eļļas apjomiem, noturot apkalpošanas izmaksas zemā līmenī.

Koģenerācijas iekārtu energoefektivitāte ir augsta

Gāzes dzinēju eļļu ķīmiskais sastāvs un kvalitātes kontrole

Izveidot nepieciešamo gāzes dzinēju eļļu ‒ nav viegls uzdevums. No vienas puses, dzinēju ražotāji izvirza kompleksas prasības eļļošanas materiāliem, no otras puses, pastāv dažādi izmantošanas gadījumi, un katra iekārta prasa individuālu pieeju. Zinātniski‒pētnieciskās izstrādes vienmēr ir ieņēmušas svarīgu vietu mūsu kompānijas darbībā. Daudzu gadu garumā izstrādājot gāzes dzinēju eļļas mēs cieši sadarbojamies ar komplekso iekārtu vadošajiem ražotājiem (OEM), jo motoreļļa jau sen kļuvusi par dzinēja konstruktīvo elementu, tādējādi dzinēja drošs un nepārtraukts darbs ir iespējams tikai, izmantojot piemērotu eļļu.

Pirmām kārtām notiek rūpīga bāzes eļļu un piedevu atlase, tās tiek pētītas mūsu uzņēmuma laboratorijā. Pirms jaunā gāzes dzinēja eļļa nonāk līdz ekspluatācijas izmēģinājumiem pie konkrēta ražotāja, to pakļauj visdažādākiem izmēģinājumiem mūsu uzņēmuma laboratorijā. Ražotāja norādījumi par nepieciešamajiem dārgajiem izmēģinājuma slodzes testiem atšķiras pēc testa ilguma, testa kritērijiem un tiem parametriem, kuriem ir jāpievērš īpaša uzmanība. Prasītais izmēģinājumu laiks katram ražotājam ir atšķirīgs un var ilgt līdz pat 16 tūkstošiem darba stundām. Pielaides saņemšanai ir nepieciešams iziet praktisko izmēģinājumu fāzi ar vienu vai diviem dzinējiem. Pēc katra ekspluatācijas izmēģinājuma tiek sniegts diagnostikas slēdziens, turklāt, atsevišķu mezglu un detaļu testus veic jau pēc dzinēja izjaukšanas. Šobrīd mums ir ne tikai daudzgadējā ekspluatācijas izmēģinājumu pieredze, esam savākuši vairāk nekā miljonu analītisko rādījumu, kuriem katru gadu pievienojas no 80 līdz 100 tūkstošiem jaunu rādījumu.

Katru gāzes dzinēja eļļu veido un pārbauda ļoti rūpīgi

ADDINOL gāzes dzinēju eļļu  īpašības

ADDINOL gāzes dzinēju eļļas kalpo līdz pat 50% ilgāk nekā parastās gāzes dzinēju eļļas. Eļļas nomaiņas intervāli tiek noteikti individuāli. Gāzes dzinēja eļļas kalpošanas laiks un stāvoklis ir izmērāms. Tomēr dzinēja tīrību vai tā nolietojumu var noteikt tikai veicot apskati ar boroskopa palīdzību, vai pēc dzinēja izjaukšanas.

Ar ADDINOL gāzes dzinēju eļļu  ejošo dzinēju tīrība ir virs vidējā un tajos gandrīz nav nolietojuma pazīmju! Tas garantē pilnīgu dzinēja mezglu darbspēju un to ilgos kalpošanas laiku. Uz vārsta mehānismiem, virzuļu vadotnēm, gultņiem un cilindru čaulām nav nosēdumu. Dzinēji pilnībā var atklāt savu jaudas potenciālu.

Pateicoties labai smērvielai nolietojuma pēdas uz šī alumīnija virzuļa ir minimālas

Maksimāla eļļas resursa izmantošana

Regulāras eļļas stāvokļa pārbaudes un tās nomaiņa pēc noteiktiem laika intervāliem nepieciešamas gāzes dzinēja nepārtrauktam darbam. Izvēloties ADDINOL eļļas analīzes pakalpojumu, jūs uzzināsiet eļļas svarīgākās īpašību rādītājus, kā arī ieteicamo, optimālo eļļas nomaiņas intervālu konkrētam dzinējam.

Eļļas nomaiņas intervāli koģenerācijas iekārtās

Lai koģenerācijas iekārta darbotos ekonomiski izdevīgi un nepārtraukti, obligāti ir jāveic eļļas stāvokļa regulāra kontrole un tās nomaiņa pēc noteiktiem laika intervāliem. Gan gāzes dzinēju ražotāji, gan apdrošinātāji izvirza šādas prasības. Tāpēc mēs piedāvājam speciālu savu gāzes dzinēju eļļu servisa apkalpošanas programmu, kurā ir iekļauta arī laboratorijas analīze. Eļļas stāvokli pārbauda neatkarīgā laboratorija, analizējot cita starpā tādus parametrus kā viskozitāte un viskozitātes pieaugums, oksidēšanās un nitrācija. Turklāt, eļļu pārbauda uz ķīmisko elementu klātbūtni nolietošanas produktos, kā arī blakus piemaisījumu klātbūtni. Atkritumu un kanalizācijas gāzei svarīgi rādījumi ir ne tikai i‒pH vērtība, bet arī TBN un ТАN samērs. Šīs vērtības uzrāda eļļas piesārņojuma pakāpi ar skābēm, kas izsauc koroziju.

Vadoties pēc mūsu speciālās tabulas, kas balstīta uz ražotāja noteiktām maksimālām vērtībām, kā arī uz ekspluatācijas izmēģinājumu skaitliskiem rezultātiem un reālās ekspluatācijas datiem, mūsu speciālisti nosaka eļļas nomaiņas periodiskumu individuālā kārā katrai iekārtai, atkarībā no attiecīgiem ekspluatācijas apstākļiem, dzinēja un eļļas stāvokļa.

Tomēr eļļas nomaiņas periodiskums ‒ nebūt nav pastāvīgs lielums. Tas atkarīgs no dzinēja ekspluatācijas apstākļiem, gāzes degvielas kvalitātes, kā arī pašas eļļas apjoma un kvalitātes. Norādītie faktori pakļauti svārstībām, tas arī piešķir īpašu svarīgumu pastāvīgai kontrolei ar eļļas paraugu atlasi un to analīzi. Eļļas nomaiņas optimālie termiņi ir svarīgs nosacījums iekārtas efektīvam darbam un dzinēja maksimālam kalpošanas termiņam.

Mūsu analīžu saņemšanai jums jāpaziņo tikai izmantojamā jūsu dzinēja raksturojumi. Akurāta datu savākšana ir ļoti svarīga korekta rezultāta iegūšanai. Pēc katras analīzes jūs saņemsiet no mums laboratorijas pārskatu ar eļļas rādījumu tabulām un grafikiem, tendences atspoguļošanu un informāciju par to, pēc cik darba stundām nepieciešams veikt nākamo eļļas analīzi, vai arī ka eļļu ir laiks nomainīt.