Aizvien biežāk ar gāzes dzinējiem tiek aprīkoti ne tikai vieglie automobiļi, bet arī kravas autotransports un, jo īpaši, pilsētas un starptautiskie autobusi. Šīs izvēles īpašā priekšrocība (neskaitot nelielā eļļas un degvielas patēriņa ekonomiju) ir nelielais izplūdes gāzu daudzums, kas palīdz samazināt apkārtējās vides piesārņojumu.

Automobiļu gāzes dzinējiem, kuriem nepieciešama SAE 10W-40 klases eļļa, Addinol piedāvā produktu ar zemu pelnu saturu (Low Ash) – ADDINOL Extra Truck MD 1049 LE, kuram ir sekojoša licence: MAN M 3271-1.

Ar laiku dzinēji, kas funkcionē ar dabasgāzi (CNG) vai sašķidrināto gāzi (LPG), kļūs aizvien populārāki ne tikai vieglā autotransporta nozarē. Aizvien vairāk pilsētas un pašvaldības lemj par labu transportlīdzekļiem, aprīkotiem ar gāzes dzinējiem, jo īpaši sabiedriskā sektora transportlīdzekļos. Gāzes dzinēju pievilcību paaugstina tādas priekšrocības kā – neliels izplūdes gāzu izmešu daudzums un smērvielu un degvielas minimāls patēriņš. Tajā pašā laikā gāzes dzinēju motoreļļām tiek izvirzītas ļoti stingras prasības. Motoreļļas tiek pakļautas visai augstai temperatūras noslodzei, jo gāzes dzinējos degšanas temperatūra ir ļoti augsta.
Temperatūras paaugstināšanās veicina nogulšņu veidošanos sadegšanas kamerā un uz virzuļiem. Tāpēc obligāti ir nepieciešama motoreļļa ar zemu pelnu saturu un kurai piemīt minimāla tendence uz nogulšņu veidošanos. Pie tam, salīdzinot ar dīzeļdegvielu, sausās dabasgāzes eļļošanas īpašības praktiski līdzinās nullei. Dabasgāzes sadegšanas procesā motoreļļā iekļūst arī ūdens, jo dabasgāze satur ūdeņradi. Ūdens iekļūšana motoreļļā veicina koroziju un nodiluma veidošanos. Ja transportlīdzeklis tiek izmantots īsās distancēs, tad motoreļļā iekļuvušais ūdens neuzspēj iztvaikot zemās eļļas temperatūras dēļ.

Pateicoties speciālajai piedevu paketei, produkts ADDINOL Extra Truck MD 1049 LE izpilda visas augstākminētās prasības. Kā eļļa, kurai piemīt Low SAPS īpašības (satur mazāku daudzumu pelnu piedevu) tā veido minimālu nogulšņu daudzumu un kopā ar optimizētām mazgājošajām īpašībām nodrošina nevainojamu dzinēja tīrību. Pateicoties pretnovecošanās noturībai un nobīdes stabilitātei, eļļa garantē drošu dzinēja eļļošanu dažādos ekspluatācijas apstākļos.

Pateicoties eļļas lieliskajām īpašībām, dzinēju ražotājs MAN Nutzfahrzeuge AG izsniedza produktam ADDINOL Extra Truck MD 1049 LE licenci MAN M3271-1, produkta izmantošanai gāzes dzinēju transportlīdzekļos, kuriem nepieciešama SAE 10W-40 klasei atbilstoša eļļa. Neatkarīgi no šīs licences ir veikts MAN M 3477 licences pagarinājums līdz 2014.gadam.