Jūtams efekts ilgtermiņa perspektīvā!
Augstas efektivitātes “ADDINOL” smērvielas ne tikai nodrošina nepieciešamo mezglu un uzstādīto detaļu eļļošanu un ilgāku kalpošanas laiku, bet tām ir arī ievērojamas efektīvākas enerģijas izmantošanas un enerģijas patēriņa samazināšanas iespējas. Tās nodrošina maksimālu ekspluatācijas drošību, veicina ievērojamu izdevumu samazināšanu un resursu ekonomiju. Augstās efektivitātes “ADDINOL” smērvielas var lietot kā rūpniecībā, tā arī automašīnu apkopes jomā.

“ADDINOL Professional” līnijas motoreļļas ir īpaši izstrādātas, ņemot vērā prasības turbo dīzeļdzinējiem, kuri tiek izmantoti lielas slodzes apstākļos kravas automašīnās un autobusos. ADDINOL Professional 0530 E6/E9 ir SHPD (Super High Performance Diesel) tipa eļļa ar ārkārtīgi labām ekspluatācijas īpašībām dīzeļdzinējiem; tā pieder pie SAE 5W-30 klases un atbilst visaugstākajiem kaitīgo izmešu standartiem Euro-5 un Euro-6 dzinēju izplūdes gāzēs. Optimāli atlasīts bāzes eļļu komplekss, kuras izgatavotas atbilstoši mūsdienīgām sintēzes tehnoloģijām, un inovatīvo piedevu kombinācija garantē eļļai īpaši augstas ekspluatācijas īpašības. Ir noderīgi atcerēties, piemēram, licenci M 3677, ko ir izdevis uzņēmums “MAN”. Eļļa ADDINOL Professional 0530 E6/E9 droši aizsargā dzinēju pret koroziju, nodilumu un nogulsnēm. Pateicoties piedevu ar zemo pelnu saturu (low SAPS) pielietojumam, šī eļļa ir piemērota visām izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām. Turklāt to var lietot gan kravas, gan pasažieru autotransportā, kas darbojas ar saspiesto dabasgāzi (CNG) vai ar sašķidrināto gāzi (propāns-butāns/LPG).

Parādoties eļļām ADDINOL Professional 1030 CK-4 un 1540 CK-4, augstas efektivitātes motoreļļu līnija ieguva papildinājumu. Tās atbilst visjaunākajām amerikāņu naftas institūta (API) tehniskajām prasībām API CK-4, vienlaikus veicinot ogļskābās gāzes un citu siltumnīcefekta izmešu samazināšanos. Šīs eļļas, salīdzinot ar prasībām API CJ-4 atbilstošajām eļļām, ir noturīgākas pret oksidēšanos un stabilākas pret novirzēm. Motoreļļu ADDINOL Professional CK-4 izmantošana visam transporta uzņēmuma autoparkam palīdzēs pagarināt eļļas kalpošanas ilgumu līdz tās nomaiņai un paaugstināt autotransporta lietderīgā darba ilgumu. Ievērojot ražotāja norādījumus, tās var aizvietot šobrīd izmantotās motoreļļas sarežģītos ekspluatācijas gadījumos ar 10W-30 un 15W-40 viskozitāti. Turklāt šādā veidā vēl tiek sasniegta atgriezeniskā savietojamība ar tehniskajiem nosacījumiem līdz pat API CH-4.

Augstas efektivitātes smērvielas nodrošina ievērojamu efektu ilgtermiņa perspektīvā! Tās pagarina automašīnu, dzelzceļa un ūdens transporta veikto ceļu. Papildus šīs eļļas daudz mazāk iztvaiko, līdz ar to eļļu viskozitāte ir stabilāka. Pateicoties tam samazinās degvielas patēriņš, un ar vienu uzpildi pietiek lielākam nobrauktā ceļa kilometru vai jūdžu skaitam. Tas viss attiecas arī uz dīzeļdzinēju eļļu lielas slodzes gadījumos, precīzāk, uz eļļu ADDINOL Eco Cargo 1040 LE. Šī zemās viskozitātes motoreļļa ar labām pretberzes īpašībām izstrādāta, ņemot vērā īpašās prasības Euro-3, Euro-4, Euro-5 un Euro-6 dīzeļdzinēju standartiem, kuri tiek uzstādīti komerctransportā. Pateicoties savai energoefektivitātei tā visās lietošanas jomās uzrāda lielisku cenas un patērētāja iegūtā labuma attiecību. Piemēram, ekspeditoru uzņēmums no Holandes pilsētas Groningenas gada laikā ietaupīja 44 334 eiro tikai degvielas izmaksās vien, nomainot savā autoparkā lietoto eļļu pret mūsu produktu. Eļļas praktiskajai izpētei holandiešu transportētāji izvēlējās divas identiskas DAF ražojuma kravas mašīnas un 46 nedēļas novēroja to pārvietošanos ar GPS satelītnavigācijas sistēmu. Visu šo laiku tika fiksēti degvielas patēriņš, maršruti, degvielas uzpildīšanas skaits un katras uzpildīšanas apjoms, kā arī braukšanas ātrums. Saskaņā ar šiem datiem tika modelēti salīdzinošie ekspluatācijas nosacījumi divām automašīnām visā pārbaudes laikā. Pēc 24 nedēļām tika nomainīta eļļa. Līdz tam automašīnās tika izmantota konkurējoša uzņēmuma eļļa (kuras viskozitāte arī bija SAE 10W-40) un kura atbilda dīzeļdzinēju standartu Euro-3, Euro-4, Euro-5 un Euro-6 ekspluatācijas prasībām. Degvielas patēriņa analīze 46 nedēļu garumā parādīja skaidru degvielas patēriņa samazināšanos abās testa automašīnās. Pāriešana uz ADDINOL Eco Cargo 1040 LE eļļu ļāva samazināt degvielas patēriņu abās automašīnās par 4%. Holandes ekspeditoru uzņēmumam pāreja uz augstas kvalitātes eļļu ADDINOL Eco Cargo 1040 LE kļuva izdevīga uzreiz vairāku aspektu dēļ: ilgāks dzinēja kalpošanas laiks, uzticama eļļošana jebkuros apstākļos un degvielas patēriņa samazināšanās.

Attīstoties reduktoru būvniecības idejām, īpaši svarīgi turpināt arī smērvielu izstrādi un attīstīšanu, lai tās atbilstu jaunajiem materiāliem, konstrukcijas parametriem un ekspluatācijas prasībām. Līdz ar transmisijas eļļas ADDINOL Getriebeöl GS 75 W 80 SL ienākšanu tirgū, mūsu rīcībā nonāca augstas efektivitātes darba šķidrums mehāniskajai transmisijai, kurš spēj ilgāk darboties bez nomaiņas, bet tā īpašās berzes īpašības ļauj pilnīgi atklāt degvielas ekonomijas potenciālu komerctransportā. Papildus, kā pilnīgi sintētiska un zemas viskozitātes transmisijas eļļa tika izstrādāta un piedāvāta eļļa ADDINOL Getriebeöl GH 75 W 90 SL. Tā ir universāla un spēj, papildus virknei maksimālu ekspluatācijas īpašību, nodrošināt uzticamu visas transmisijas eļļošanu: no sinhronizētām manuālām transmisijām līdz augstas noslodzes hipoīdiem pārnesumiem. Abiem transmisijas eļļas veidiem piemīt izcila noturība pret oksidēšanos un augsta stabilitāte pret nobīdēm, kas palīdz pagarināt to kalpošanas ilgumu līdz nomaiņai, saglabājot augstu slodzes izturību. Noturība pret oksidēšanos un termoizturība kavē viskozitātes izmaiņas un novērš nogulšņu veidošanos, veicinot vienmērīgas eļļas plūstamības saglabāšanos ilgstošā laika posmā. Lieliska visu transmisijas elementu aizsardzība pret koroziju nodrošina apkopes un remonta izdevumu samazināšanos. Pateicoties izcilai plūstamībai zemās temperatūrās, kas ir nepieciešama līdzenai pārnesumu pārslēgšanai un vieglai  iekārtu iedarbināšanai, transmisijas eļļas ADDINOL Getriebeöl GS 75 W 80 SL un GH 75 W 90 SL nodrošina augstu vadīšanas komfortu pat aukstā klimatā.

Papildus eļļas uzticamībai izšķirošā nozīme jebkuras automašīnas drošai dzinēja ekspluatācijai ir siltumapmaiņai. Tikai augstas kvalitātes dzesēšanas līdzeklis var garantēt optimālu siltumapmaiņu, kā arī droši aizsargāt sistēmu pret sasalšanu, kavitāciju un koroziju. Šim nolūkam kalpo antifrīza koncentrāts ADDINOL Antifreeze Extra. Tas veidots uz etilēnglikola un vairāku piedevu ar organisko skābju īpatsvaru (OA tehnoloģija) bāzes. Tā raksturīgākās īpašības ir lieliska visu dzinēja metālisko daļu aizsardzība un nosēdumu veidošanas noslieces neesamība. Turklāt tam ir pagarināts kalpošanas laiks līdz nomaiņai un paaugstināta aizsardzība pret noplūdēm

Autotehnikai domātās “ADDINOL” produkcijas sortimentā ietilpst motoru un transmisijas eļļas, kuras atbilst visaugstākajām starptautisko standartu un tehnikas nosacījumu prasībām. Neatkarīgi no lietošanas jomas tās nemainīgi nodrošina svarīgas papildu priekšrocības un izdevīgumu.