Dortmundes dzelzceļa operators, Dortmunder Stadwerke AG (DSW21), vērsās pie uzņēmuma AS Drives & Services, kas specializējas pārnesumkārbu remontā un modernizācijā. Šie transmisiju speciālisti no Vācijas pilsētas “Recken” apzinās, cik svarīga ir smērvielas, kā “konstruktīvā elementa”, loma transmisijā, un tāpēc, piedāvāja Dortmundē testēt nesen izstrādāto ADDINOL Eco Gear GLS eļļu ļoti noslogotām pārnesumkārbām. DSW21, AS Drives & Services un ADDINOL, ciešā sadarbībā, noteica pasākumus, lai izpildītu visaugstākās prasības. Mērķis bija ievērojami pagarināt pārnesumkārbu kalpošanas laiku un nodrošināt to nevainojamu darbību.

ADDINOL Eco Gear GLS 75W-90 un 75W-110 sākotnēji tika izstrādātas rūpniecisko transmisiju eļļošanai, kas darbojas sarežģītos un mainīgos apstākļos. Šo transmisijas eļļu sastāvā ir rūpīgi atlasīti sintētiskie komponenti kombinācijā ar ļoti efektīvu piedevu paketi, un tām ir raksturīga paaugstināta vidējās slodzes izturības pakāpe, saskaņā ar API GL-5. Tajā pašā laikā tās var kalpot ilgāk bez nomaiņas, jo ir ļoti izturīgs pret novecošanu un oksidēšanos. Efektīva berzes koeficienta un jaudas zudumu samazināšana nozīmē mazāku termisko slodzi uz transmisijas elementiem, kas pozitīvi ietekmē to kalpošanas laiku. Nodiluma un korozijas ietekme tiek samazināta līdz minimumam.

Spriežot pēc nobraukuma, Dortmundes autobusi un dzelzceļa transportlīdzekļi, ceļo apkārt zemeslodei.

Pārliecinoši rezultāti praksē

AS Drives ir pielikuši lielas pūles, lai pārveidotu pārnesumkārbu konstrukciju. Zobratu ģeometrija ir kļuvusi daudz labāk pielāgota mūsdienu ekspluatācijas prasībām, turklāt tā nodrošina lielāku drošību ārkārtējās ekstremālās slodzēs (maksimālais paātrinājums, maksimālais ātrums, ieskriešanās un bremzēšanas griezes moments).

Pēc pirmajiem 12 mēnešiem tika veikta kārtējā transmisiju pārbaude. Gan apkalpojošais personāls, gan AS Drives & Services inženieri bija ļoti apmierināti ar rezultātiem. Netika konstatētas nodiluma vai mikropitinga pazīmes. Dortmundes komanda turpina rūpīgu darbu. Eļļai tiek veiktas rūpīgas analīzes, lai regulāri uzraudzītu tās stāvokli. Eco Gear GLS eļļai netiek novērotas nekāda veida novecošanās vai putošanās pazīmes. Pozitīvie rezultāti tika apstiprināti nākamajās plānotajās pārnesumkārbu pārbaudēs. Paredzams, ka eļļas kalpošanas laiks būs, vismaz, 350 000 km, ja ne vairāk.

Šīm kompaktajām pārnesumkārbām ir jāiztur vissarežģītākie ekspluatācijas apastākļi, kas saistīti ar biežu kustības uzsākšanu, ātruma uzņemšanu un bremzēžanu.

Pamatojoties uz pozitīvajiem rezultātiem, AS Drives & Services ir apstiprinājusi Gear GLS 75W-90 un 75W-110 eļļas, izmantošanai dzelzceļa transportlīdzekļu konusveida zobratu un hipoidālajos pārvados. Savukārt uzņēmums Dortmundes Stadtwerke ir sācis smērvielu pāreju savāss pārnesumkārbās uz Eco Gear GLS eļļu. Uzticami pārbaudītā lielā nestspēja nodrošina minimālus bojājumus. Nav dīkstāves, un vairs nav nepieciešami dārgi un laikietilpīgi remontdarbi. Ievērojami pagarinātie eļļas maiņas intervāli palīdz samazināt eļļas patēriņu visa gada garumā.

ADDINOL Eco Gear GLS sniedz lielas priekšrocības, ekspluatācijas drošības un izmaksu samazināšanas ziņā.